KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10288008
nr 1028 8008
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Akvarell, Thure Wallner (1888-1965), Ekorre, signerad, 21x26
Kondition: missfärgningar
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 mars 2016
kl 20:47:06
25/3 08:49:49
300 kr
28/3 20:42:06